3 Haziran 2014 Salı

LANETLENEN EN KORKUNÇ YERLER..!!!!!!!!!! MOST HORRIBLE PLACES cursed ..!!!!!!!!!

Merhaba Arkadaşlar,
Bugünde dikkatimi çeken enteresan konulardan olan ve iş arkadaşımdan da esinlenerek sizlerle paylaşmak istedim. Şimdiden ürpermeniz ve sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim.

                                                Changi Plajı – Singapur

 İkinci Dünya Savaşı sırasında meydana gelen Sook Ching katliamı sebebiyle burada pek çok Japon öldürüldü. Binlerce Çinli, Japon karşıtı olmakla suçlanarak katledildi. Bu plajda, ölen Çinlilerin hayaletlerinin görüldüğü söyleniyor. Bu olayı ürpertici boyutlara taşıyan şey ise, görüldüğü söylenen hayaletlerin arkalarında kan lekeleri bırakması!Hi Friends, 
Today on interesting topics that caught my attention and inspired by my colleague wanted to share with you. Already a tingle and I would recommend that you read to the end. 

                                                  Changi Beach - Singapore 


  During the Second World War Sook Ching massacre occurred here because so many Japanese were killed. Thousands of Chinese, were accused of being anti-Japanese were killed. In this beach, the dead are said to be seen of the Chinese ghost. If things carry on this event alarming, the ghost is said to appear to leave blood stains in the back!

Çığlık tüneli, Niagara Şelaleleri – Ontario 

Bu tünelin gerçekten de tüyler ürpertici bir hikayesi bulunuyor. Rivayete göre bundan yüzyıl önce tünelin güney çıkışına yakın bir çiflik evi varmış. Bir gece evde yangın çıkmış ve kıyafetleri tutuşan küçük bir kız çocuğu tünele doğru koşmaya başlamış. Bir yandan kıyafetlerinden kurtulmaya çalışan kız tünelin ortasında yere düşmüş ve orada ölmüş. İddiaya göre eğer gece tünelin ortasında dikilip bir kibrit yakarsanız alevi hemen sönüyor ve bir kız çığlığı işitiyorsunuz!
                                                   Scream Tunnel, Niagara Falls - Ontario 

This tunnel's really a creepy story. According to legend, near the south exit of the tunnel that centuries ago there was a farm house. One night there was a fire at home and attire holding a little girl began to run down the tunnel. On one hand trying to get rid of clothes the girl fell to the ground and died there in the middle of the tunnel. Allegedly, if you stand in the middle of the tunnel tonight If you burn a match flame just goes out and you can hear a girl scream!
Bhangarh Hisarı – Hindistan

 Rajasthan’da Jaipur ve Alwar arasında bulunan bu hisarın ilginç bir efsanesi var. Bir kara büyü ustası olan Singhia herkesin burada öleceğini ve ruhlarının sonsuza kadar orada hapsolacağını söyler. İlginç nokta ise bu bölgede ne zaman bir ev yapılsa çatısı çöktüğü için çatısız yapılıyor olmasıdır. Gece olduğunda burada bulunanların geri dönemediği söylentisinin yanı sıra hükümetin, gün batımından sonra buraya ziyareti yasakladığını da belirtmek gerek!
                                                            Bhangarh Fortress - India 

  Situated between Jaipur and Alwar in Rajasthan fort has an interesting legend. Singh is a master of black magic and spirit of everyone here will die trapped there forever tells. Interesting point been done in this area when the roof of a house without a roof to collapse is being done. Night of the Return is not located here, as well as rumors of the government, after sunset should be noted here that prohibit visiting!
Highgate Mezarlığı, Kuzey Londra – İngiltere


 Özellikle geceleri korku filmlerini andıran bir görünüme sahip bu mezarlık ürkütücü mezar taşları, sarmaşıkların yükseldiği duvarları, mezarlar arasındaki derin geçitleriyle Britanya’nın bir numaralı hayalet mevkii olarak görülüyor. Karl Marx’ın da burada yattığını söylemeden geçmeyelim.


                                      Highgate Cemetery, North London - United Kingdom 


  Especially at night with a look reminiscent of a horror movie spooky tombstones at the cemetery, the ivy walls of the rise, with deep gorges between graves Britain's number one position is seen as a ghost. Karl Marx from here or I should also say that.


Tarihi Tokmak Hanı (Ram Inn), Gloucestershire – İngiltere  

 Hayaletlere inanıyor olun ya da olmayın bu hanı ziyaret etmek oldukça huzursuz edici bir deneyim olacak. Gıcırdayan döşemeleri, soğuk duvarları, küf kokuları ve hafif aydınlatma sistemiyle konaklamak için oldukça ürkütücü bir han. Cinayet, satanizm ve çocuk kurban etme gibi olayların gerçekleştiği yönünde ciddi söylentiler dolaşıyor.
                                  Historic Knob Khan (Ram Inn), Gloucestershire - England 

  Whether or not you believe in ghosts to visit this inn will be quite an unsettling experience. Squeaky floors, cold walls, musty odors and light lighting system to accommodate an inn quite scary. Murder, satanism and child sacrifice in the direction of such incidents occur is serious rumors.


Monte Cristo – Avustralya 

Bu lanetli malikanenin hikayesi ise, Bayan Crawley’nin kocasının ölümünden sonraki 23 sene boyunca iki kez dışında hiç dışarıya çıkmadığı yönünde. Bazıları evi lanetleyen kadının tuhaf biçimlerde gözükmesi, sesler, ışıkların yanıp sönmesi gibi ürkütücü gözlemlere sahip.
                                                            Monte Cristo - Australia 

This is the story of the cursed mansion, Mrs. Crawley'n the next 23 years of the death of her husband to go out twice in the direction outside. Some forms seem strange woman who cursed house, the sounds, lights flashing, with such frightening observation.


Edinburg Kalesi – İskoçya 

İskoç tepelerinde bir kaya üzerine oturtulmuş bu ortaçağa ait ihtişamlı kalenin boş koridorlarında ölülerin sesinin yankılandığı söyleniyor. Kalenin zindanlarında , güney köprü kemerinde, vebadan ölen insanlara mezar olmuş kullanıma kapalı Mary’s King avlusunda görülen hayaletlerin yanı sıra köpek hayaletlerinin de görüldüğü söyleniyor.
                                                           Edinburgh Castle - Scotland 

Scottish sited on a rock in the hills of this magnificent medieval empty corridors of the castle is said to echo the voices of the dead. In the dungeons of the castle, arch bridge in the south, was the tomb of the people who died from the plague closed for Mary's ghost seen in the courtyard of the King as well as the dog is said to have seen ghosts.


Dominician Hill (Dominik Tepesi) Baguio – Filipinler

 Bazıları savaşta ölen insanların ruhlarının, bazıları da tedavi görmekte olan ve yaşama umudu olduğu halde burada ölen hastaların ruhlarının burayı ele geçirdiğini düşünüyor. Gece boyunca kapı ve cam çarpması, tabak kırılma sesi ve çığlıklar duyulduğu söyleniyor.                                         Dominic Hill (Dominican Hill) in Baguio - Philippines 

  Some of the spirits of people who died in the war, some of them being treated and the life expectancy of the spirits of those who died here, although it is captured here thinks. Doors and windows overnight shock, the sound of breaking plates and is said to have heard screams.

Berry Pomeroy Kalesi – Totnes

Lanetli olduğu konusundaki ünü ile 14’üncü yüzyıldan kalma bu kale birkaç efsaneye ev sahipliği yapıyor. Bu kalenin iki ünlü hayaleti var. Biri beyaz kadın diğeri de mavi kadın olarak adlandırılıyor. Efsaneye göre adı Margaret Pomeroy olan ‘beyaz kadın’ lakaplı hayalet, kıskanç kız kardeşi tarafından kalenin zindanlarına kapatılıp, açlıktan ölüme terkedilmiştir. Mavi kadının kim olduğu bilinmese de, ziyaretçileri akıl almaz bir biçimde kalenin harabe kısımlarına çekmekte olduğu söylenmektedir.                                                         Berry Pomeroy Castle - Totnes 

I was cursed with a reputation for the 14th century, this castle is the home of several legends. This castle has two famous ghosts. One white female and the other is called blue woman. According to legend, the name of Margaret Pomeroy, the 'white woman', nicknamed ghost, off to the dungeons of the castle by a jealous sister, is left to die of starvation. Although no one knows who the woman is blue, unfathomable visitors to take part in the ruins of the citadel is said to be.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder